Новини » Світ Читать эту новость на русском

США офіційно вийшли з Угоди про відкрите небо

Фото з відкритих джерел

За словами Держсекретаря США, такий крок убезпечить країну

Сполучені Штати Америки офіційно вийшли з Угоди про відкрите небо через невиконання Росією своїх зобов’язань. Про це повідомив Держсекретар США Майк Помпео у Twitter.

За словами чиновника, таким чином Америка є більше безпечною країною. "Сьогодні, відповідно до попереднього повідомлення, вихід Сполучених Штатів з Угоди про відкрите небо набуває чинності. Завдяки цьому Америка більш безпечна, оскільки Росія, як і раніше, не виконує своїх зобов'язань", – йдеться в повідомленні.

Довідка

Угода про відкрите небо – багатосторонній міжнародний договір, підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів ОБСЄ, в тому числі Україною. Документ дозволяє здійснювати вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів у повітряному просторі країн-підписантів.

Серед порушень Росією пунктів угод США зазначають відмову Москви у спостережних польотах уздовж кордону з грузинськими областями Абхазією та Південною Осетією, встановлення російського летовища в тимчасово окупованому Криму та інші.

Новини за темою: Конгрес США проголосував проти участі Росії у "Великій сімці"

Нагадаємо, в травні поточного року Адміністрація президента Сполучених Штатів попередила своїх міжнародних партнерів про те, що США виходять із Угоди про відкрите небо. Тоді повідомлялося, що такий крок спричинений тим, що Росія обмежила можливість польотів над певними територіями.Loading...