США назвали умови продовження ядерної угоди з РФ: У Москві назвали це "неприйнятним"

У США назвали умови продовження ядерної угоди з РФ

Фото з відкритих джерел

У Вашингтоні запропонували Росії тимчасового заморозити розміри ядерних арсеналів

Сполучені Штати заявили про готовність продовжити з Москвою Договір про скорочення наступальних озброєнь (СНО-3) за умови тимчасового заморожування розмірів ядерних арсеналів. Про це повідомив спецпредставник президента США з контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі, передає France24.

"Фактично, ми готові продовжити дію нового договору СНО на деякий період часу за умови, що вони (Росія - ред.), в свою чергу, погодяться на обмеження - заморожування - свого ядерного арсеналу. Ми вважаємо, що існує принципова домовленість на найвищих рівнях наших двох урядів", - зазначив Біллінгслі.

Водночас він наголосив, що Росії ще потрібно остаточно затвердити "джентльменську угоду" і дати повноваження для уточнення деталей.

"Ми готові укласти цю угоду. Фактично, ми можемо укласти її завтра. Але Москві також доведеться проявити політичну волю, щоб зробити це", - пояснив спецпредставник президента США.

Новини за темою: Трамп заявив про наявність у США невідомої нікому ядерної зброї

Згодом на заяву Вашингтона відреагували у Росії. Зокрема, заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков назвав пропозицію США заморозити розміри ядерних арсеналів обох країн "неприйнятною". 

"Позиція США про заморожування ядерних арсеналів нам давно відома, але для нас вона є неприйнятною. Чи не тому, що ми проти заморозки, а тому, що треба займатися в комплексі проблемами стратегічної стабільності... Якщо американцям потрібно доповісти своєму начальству щось, про що вони нібито домовилися з Російською Федерацією до їх виборів, вони цього не отримають", - заявив Рябков російському виданню РИА Новости

Нагадаємо, раніше у США повідомляли, що досягли прогресу в переговорах з Російською Федерацією стосовно контролю над ядерним озброєнням і сподіваються, що Китай погодиться приєднатися до них.Loading...