США і Польща підписали договір про військове співробітництво

Підписання договорю між Польщею та США Фото з відкритих джерел

Сьогодні в Польщі налічується 4,5 тисячі солдатів, відправлених попереднім президентом США Бараком Обамою

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак і держсекретар США Майк Помпео підписали договір про розширення військового співробітництва.  Про це повідомляє Польське радіо.

"У Президентському палаці у Варшаві міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак і держсекретар США Майк Помпео, який прибув з візитом на святкування 100-ї річниці Варшавської битви, підписали договір про розширення військового польсько-американського співробітництва. Договір підписаний у присутності президента Анджея Дуди", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зокрема, у Польщі створять висунуте командування V корпусу армії США, куди прилетить ще 1000 американських солдатів. Сьогодні в Польщі налічується 4,5 тисячі солдатів, відправлених попереднім президентом США Бараком Обамою.

У свою чергу, Дуда на церемонії підписання договору між Польщею і США про розширення військового співробітництва заявив, що цей договір є гарантією безпеки не тільки стосовно Польщі, а й усього регіону.

"У військовому сенсі це, безумовно, означає вже сьогодні підвищення безпеки для держав Балтії, для всіх наших сусідів. Але і в галузі енергетики в майбутньому це означатиме більшу безпеку в нашому регіоні також для України", - сказав він.

Новини за темою: Польща попросила США ввести війська на свою територію

Нагадаємо, Міністерство оборони США повідомило про завершення роботи над угодою про зміцнення оборонного співробітництва з Польщею, яка передбачає розміщення в країні ще 1000 військовослужбовців на ротаційній основі з метою стримування Росії, зміцнення НАТО і підвищення операційної та стратегічної гнучкості альянсу.

Loading...