США допускають введення санкцій проти Білорусі

Майк Помпео фото з відкритих джерел

За словами держсекретаря, цілком можливо, що США припинять постачання нафти в Білорусь

Білий дім поки не визначився, якою буде реакція через ситуацію навколо виборів президента Білорусі, зазначив, що "розглянуть всі варіанти". Про це в коментарі "Радіо Свобода" розповів державний секретар США Майк Помпео.

"Ми ще не визначилися з тим, яка буде належна реакція, але можу сказати одне: ми будемо співпрацювати з нашими європейськими друзями, які цінують свободу і які так само занепокоєні тим, що відбулося", - сказав Помпео.

За словами держсекретаря, цілком можливо, що США припинять постачання нафти в Білорусь.

"Я певен, що ми розглянемо всі варіанти. І тут важливо позначити критерії. Що саме ми, на нашу думку, можемо зробити – і не тільки США односторонньо, а й у багатосторонньому порядку, – на благо народу Білорусі. Чи будуть це санкції, чи це будуть рішення щодо постачань – це ще тільки належить визначити. Вибори відбулися зовсім недавно, і ми маємо поспостерігати, як буде розвиватися ситуація в найближчому майбутньому", - додав Помпео.

Новини за темою: У Білорусі в одній із лікарень помер затриманий під час акцій протесту хлопець

Нагадаємо, протести у Білорусі спалахнули 9 серпня після проведення президентських виборів. Того ж вечора екзит-пол оприлюднив попередні результати голосування, згідно з якими перемогу здобув Олександр Лукашенко. Пізніше його перемогу підтвердила ЦВК. 

У зв'язку з цим обурені білоруси вийшли на вулиці. У понеділок ввечері у центрі Мінська припинили роботу декількох станцій метро, стягнули спецтехніку, а силовики почали стріляти по мітингувальниках. У результаті затримали тисячі осіб, ще десятки активістів постраждали.

У середу, 12 серпня, МВС Білорусі визнало, що силовики стріляли на ураження по демонстрантах

Loading...