Справа про "скіфське золото”: Суд у Нідерландах розгляне відвід судді

Скіфська пектораль Фото з відкритих джерел

Україна просить відвід судді через його упередженість та зв'язок з РФ

Сьогодні, 2 вересня, Апеляційний суд Амстердама розпочне слухання щодо відводу судді у справі про "скіфське золото", передає "Укрінформ".

Згідно з повідомленням, слухання мають розпочатися о 11:30 за місцевим часом (12:30 за київським часом).

Як зазначається, Україна просить відведення судді у зв'язку з виявленням додаткових матеріалів, що свідчать про упередженість судді та його зв'язок із Російською Федерацією.

Новини за темою: Бородянський заявив, що Україна має високі шанси виграти «справу про скіфське золото»

Нагадаємо, Апеляційний суд Амстердаму 16 липня 2019 року відклав рішення у справі про "скіфське золото", постановивши, що потребує додаткової інформації від сторін.

Згодом, 13 вересня 2019 року Україна подала клопотання головуючому про відвід судді Апеляційного суду Амстердама у справі про повернення колекції "скіфського золота" через його тісну співпрацю з Росією.

1 листопада того ж року, стало відомо, що клопотання української сторони про відвід судді, який розглядає справу про "скіфське золото", не було задоволене.

Як відомо, у грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама (Нідерланди) ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв із колекції "Крим – золотий острів у Чорному морі" (так зване "скіфське золото") повинні бути повернуті в Україну. 11 березня цей суд почав розглядати апеляцію музеїв анексованого Росією Криму на рішення про повернення колекції "скіфського золота" Україні.

Колекцію "скіфського золота" вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як півострів незаконно анексувала Росія. Через анексію Росією Криму (яку Нідерланди не визнають) виникло запитання, кому повертати кримську колекцію. Україна вимагала від музею повернути експонати.

Відмову повернути колекцію Національному музею історії України нідерландська сторона мотивувала побоюванням про можливі претензії з боку кримських музеїв. Україна ж наполягала, що поки Крим окупований Росією, експонати не можна повертати на півострів, а треба передати безпосередньо державі Україна.

Російська влада назвала незаконним рішення суду щодо "скіфського золота".

Loading...