SpaceX Ілона Маска вперше відправила астронавтів у космос

SpaceX вперше запустила корабель c астронавтами на МКС NASA

Kорабель вже на орбіті та продовжує рухатися до МКС самостійно

У суботу вночі, 30 травня, у США провели успішний запуск пілотованого корабля компанії SpaceX з двома американськими астронавтами, Дугласом Герлі та Робертом Бенкеном - корабель Crew Dragon рухається у бік Міжнародної космічної станції (МКС). Про це повідомляє ВВС. Трансляцію цієї події вели телеканал NASA і сайт SpaceX.

Так, ракета-носій Falcon 9 підняла в небо Crew Dragon приблизно о 22:20 за київським часом.

Перший ступінь ракети відділився приблизно через три хвилини після старту, а приблизно через 10 хвилин польоту він, як і планували, повернувся на спеціальну платформу SpaceX в Атлантичному океані.

Зазначається, що корабель вже на орбіті та продовжує рухатися до МКС самостійно, використовуючи власні двигуни. Очікується, що це шлях триватиме приблизно 17 годин. 

До слова, на відміну від вантажних кораблів Dragon, які після зближення з МКС підчіплював дистанційний маніпулятор, Crew Dragon оснащений автоматичною системою стикування. Тому на етапі зближення зі станцією астронавти протестують систему ручного управління корабля.

Нагадаємо, спершу Crew Dragon планували запустити 27 травня, однак тоді компанії SpaceX не вдалося це здійснити через несприятливу погоду. 

 

Loading...