Новини » Світ Читать эту новость на русском

Сьогодні США згадують жертв терактів 11 вересня 2001 року: Що заплановано

Всесвітній торговий центр у Нью-Йорку після влучення у нього літаків Фото з відкритих джерел

У результаті теракту загинули приблизно три тисячі мирних громадян

Сполучені Штати Америки 11 вересня відзначають роковини терактів, які відбулися цього дня 2001 року. Про те, як вшановуватимуть пам'ять загиблих у США, повідомляє "Радіо Свобода".

Так, цього дня президент Дональд Трамп та його опонент на майбутніх виборах Джо Байден мають намір у різний час відвідати "Національний меморіал рейсу 93" в Пенсильванії. Зауважимо, саме туди 19 років тому упав літак, пасажири якого завадили терористам здійснити ще один напад.   

Крім цього, у Нью-Йорку відбудуться церемонії з вшанування пам'яті жертв. Однак, цього року у зв'язку із заходами безпеки через пандемію коронавірусу їх відбудеться декілька. 

Новини за темою: Українські спецслужби попереджали США про теракти 11 вересня

Також поблизу "Національного меморіалу та музею 11 вересня" увімкнуть записи, на яких зачитають імена загиблих. Раніше імена жертв озвучували родичі померлих, однак цю традицію скасували. Попри це, деякі з членів сімей загиблих переконані, що формат запису позбавлений емоційності. Тому одночасно відбудеться ще одна церемонія від Фонду Стівена Силлера "Тунель до веж".

За попереднью інформацією, віцепрезидент Майк Пенс планує відвідати обидва заходи. Тоді як Джо Байден перед поїздкою до Пенсильванії запланував відвідати головну церемонію.

Нагадаємо, 11 вересня 2001 року 19 терористів, яких пов'язують з "Аль-Каїдою", захопили чотири пасажирські літаки. Два з них були спрямовані на вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і будівлю Міноборони в Вашингтоні. Ще один лайнер розбився неподалік від Шанксвілла у штаті Пенсильванія.

У результаті теракту у США загинули приблизно три тисячі мирних жителів. Більшість з них померли під час падіння веж Всесвітнього торгового центру. 

Зауважимо, теракт 11 вересня вважається найсмертельнішим в історії США. Пізніше він призвів до введення американських військ до Афганістану й Іраку.

До слова, через декілька років після трагедії у Нью-Йорку було встановлено шпиль на новому будинку, побудованому на місці Всесвітнього торгового центру.

Loading...