Софійському собору у Стамбулі надали статус мечеті

Пам’ятка змінює статус уже не вперше

Собор святої Софії у Стамбулі. Фото: reactor.inform.kz

Державна Рада Туреччини надала Софійському собору у Стамбулі статус мечеті. Про це повідомляє Anadolu.

Зазначається, що цим рішенням скасовується постанова Ради міністрів країни від 1934 року про перетворення собору в музей. Державну Раду просили повернути пам'ятці статус мечеті ще в 2005 році, але тоді прохання відхилили.

Державна рада Туреччини обговорила питання про можливу зміну статусу собору Святої Софії з музею на мечеть ще 2 липня. На винесення рішення було 15 днів. Тепер влада змушена вжити ряд кроків, щоб перетворити його на мечеть.

Софійський собор зводився в 532-537 рр. за вказівкою імператора Юстиніана, який вирішив увіковічити славу Константинополя. Імператор хотів, щоб храм не мав рівних у світі, і навіть планував зробити в ньому поли з золотих злитків. Після падіння Візантійської імперії в 1453 році собор був перероблений в мечеть.

У 40-х роках минулого століття, уряд Туреччини виніс рішення про перетворення собору на музей, а з християнських фресок і мозаїк були зчищені шари штукатурки.

Новини за темою: Туреччина ухвалила видачу короткострокових дозволів на проживання для українців

Нагадаємо, в Німеччині під час ремонту церкви знайшли ранньоготичне зображення Ісуса Христа. Зазначається, що на фресці, створеній до 1500 року, голова Ісуса Христа оточена німбом.Loading...