Сніг в Альпах став рожевим, вчені шукають причину

Альпи Фото з відкритих джерел

Безпосередньою причиною стала мікроскопічна водорість Ancylonema nordenskioeldii

Італійські вчені намагаються оцінити наслідки раптового зарожевіння альпійських льодовиків і зв'язок цього явища зі змінами клімату, передає BBC.

Згідно з повідомленням, безпосередньою причиною стала мікроскопічна водорість Ancylonema nordenskioeldii, яка зазвичай зустрічається в Гренландії.

"Водорості самі по собі не є небезпечними, це природне явище, що спостерігається навесні та влітку - як в середніх широтах, так і на полюсах", - заявив експерт відділу наук про Землю Міланського університету Бьяджо ді Мауро, який досліджував новий феномен на льодовику Мортераш у Швейцарії.

Крім того, зарожевів італійський льодовик перевалу Гавія, який розташований на висоті 2618 метрів над рівнем моря, і частково - льодовик Презена, знаменитий своїм гірськолижним курортом.

Як зазначається, у Гренландії водорість Ancylonema nordenskioeldii переважно зустрічається в так званій "Темній зоні" на заході острова, де спостерігається масове танення льоду. На думку дослідників, це не випадково.

"Зазвичай білий сніг і лід відбивають близько 80% сонячної радіації. Будь-яка зміна кольору, зокрема, через водорості, збільшує поглинаючу здатність снігового покриву й активізує танення. Все, що затемнює сніг, розтоплює його", - пояснює Бьяджо ді Мауро.

Водночас він не виключає зв'язку між поширенням водорості та присутністю на льодовиках пішоходів і лижних підйомників.

Новини за темою: Льодовики Гренландії тануть з рекордною швидкістю: Вчені назвали причину

Нагадаємо, раніше американські вчені NASA показали процес танення льодовиків на Землі протягом останніх 16 років.

Loading...