live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

Смерділо мертвим: У Новій Зеландії пів мільйона мідій заживо "зварилися" через потепління

Ілюстративне зображення Фото з відкритих джерел

Смерділо мертвим: У Новій Зеландії пів мільйона мідій викинуло на берег через потепління

У Новій Зеландії через високу температуру води на пляж Maunganui Bluff викинуло приблизно пів мільйона мідій. Про це повідомляє Science Alert.
 
Як зазначається, "кладовище" морських молюсків виявив місцевий мешканець Брендон Фернюсон та опублікував відео у мережі.
 
"Смерділо мертвими морепродуктами, які гниють. Більшу частину раковин вже виїли чайки і інші тварини, але там ще залишилися сотні цілих мідій — мертвих або таких, що помирали", — розповів очевидець місцевим ЗМІ.
 
 
Згодом океанологи, що займаються дослідженням регіону Нової Зеландії пояснили, що морських мешканців викинуло на берег через занадто високу температуру води для них. За словами вчених, причиною цього може бути глобальне потепління.
 
 
"Води Нової Зеландії працюють як губка. Вони поглинають більше вуглекислого газу, ніж наші ліси і значно більше, ніж можуть переробити. І чим теплішою стає вода, тим менше вона може поглинати парникові гази, вміст яких росте в атмосфері і впливає на зміни клімату", — наголосив міністр з питань охорони навколишнього середовища Вікі Робертсон.
 
Нагадаємо, нещодавно американські вчені встановили, що через значне підвищення рівня кислотності у Тихому океані, спричинене змінами клімату, краби виду dungeness зазнають пошкодження органів чуття, а панцирі стають вразливими.
Loading...