Шокін вимагає від ДБР притягнення Байдена до кримінальної відповідальності, – заява

Віктор Шокін. Фото: УНІАН

Ексгенпрокурор України Віктор Шокін вимагає від Державного бюро розслідувань відкрити кримінальне провадження стосовно ексвіцепрезидента США Джозефа Байдена за незаконний вплив на нього, як на генпрокурора України, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Прошу внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення громадянином Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом на території України і за її межами щодо мене кримінального правопорушення, а саме втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, відповідальність за яке передбачено ч. 2 с. 343 КК України. Негайно розпочати досудове розслідування і надати слідчим ДБР письмові вказівки", - йдеться в заяві Шокіна на ім'я т.в.о. директора ДБР, переданій агентству "Інтерфакс-Україна" адвокатами ексгенпрокурора.

Шокін зазначає, що погодився залишити посаду генпрокурора України внаслідок тиску Байдена.

"Протягом останніх місяців 2015 року та перших 2016 року Джозеф Байден, використовуючи своє службове становище, декілька разів особисто прибував до України з офіційними візитами, маючи на меті проведення з керівниками держави переговорів щодо мого усунення з обійманої посади і, як наслідок, згортання об'єктивного розслідування кримінальних проваджень за фактами протиправної діяльності осіб, пов'язаних із компанією Burisma Holding Limited (Кіпр), зокрема сина зазначеного високопосадовця", - пише Шокін у заяві.

За словами ексгенпрокурора, Байден вимагав звільнити його в обмін на безперешкодне надання Україні державної гарантії США на суму $1 млрд.

Дії Байдена, звертає увагу Шокін, можуть розглядатися як тиск згідно з науково-правовим висновком International Low Association від 18 квітня 2017 року, наданим доктором юридичних наук професором Мережком - віце-президентом ПАРЄ наразі.

Також факти незаконного впливу Байдена на ексгенпрокурора підтверджуються результатами незалежного міжнародного журналістського розслідування під назву "UkraineGate", проведеного та оприлюдненого французьким Інтернет-виданням "Les-Crises.fr".

Нагадаємо, в Сенаті під час розгляду справи про імпічмент Трампа, адвокат Пем Бонді обрушилася з атаками на Джо Байдена і прибуткову роботу його сина Хантера в українській газовій компанії. За її словами, питання про конфлікт інтересів сходять ще до 2014 року. За її словами, Хантеру Байдену платили мільйони доларів за роботу в раді директорів компанії Burisma, коли його батько був віце-президентом США.

Бонді сказала, що Трамп мав право просити Україну розслідувати діяльність Байденів, хоча жодних свідоцтв корупції з їх боку до цих пір не з'явилося.

Loading...