Новини » Світ Читать эту новость на русском

Ще одна депутатка Європарламенту звинуватила українських крайніх правих у тероризмі

AFP

Зростання крайніх правих рухів є загрозою нашій свободі, а також нашій безпеці. Про це в поширеному в п'ятницю коментарі для ЗМІ заявила депутат Європарламенту від Швеції Евін Інсір, повідомляє 112.ua.

"Хочу сказати абсолютно чітко: насильство і тероризм з боку ультраправих в Україні - це не тільки українська проблема. Це проблема для всіх, хто прагне до демократії людей в Європі і за її межами, - підкреслила шведський євродепутат.

"Недавній напад на людей під Харковом - це напад на людей всюди. Тому життєво важливо, щоб український уряд зробив все, що в його силах, щоб зупинити зростання правого екстремізму, дискримінації, насильства і ненависті", - зазначила член Комітету громадянських свобод і правосуддя Європарламенту.

"Європейський парламент стежить за ситуацією. Ми підтримуємо український народ і сповнені рішучості взяти на себе свою частку відповідальності, щоб зупинити зростання вкрай правого екстремізму, насильства і тероризму", - заявила політик.

Нагадаємо, 27 серпня на трасі Київ – Харків під Люботином представники "Національного корпусу" й "Азова" скоїли збройний напад на автобус, в якому їхали 22 члена організації "Патріоти – За життя". Автобус заблокували, і по автобусу відкрили вогонь з автоматичної зброї, повідомили в прес-службі партії "Опозиційна платформа – За життя".

Там зазначили, що вогнепальні поранення дістали дві людини, які перебувають у важкому стані. Після обстрілу з автоматичної зброї по членах організації "Патріоти – За життя" велася стрілянина з травматичної зброї, внаслідок якої було поранено ще двох людей. Під час нападу викрали одного з членів організації.

"Цей злочин "Нацкорпусу" і "Азова" є наслідком безкарності націонал-радикалів, що діють за прямого заступництва і підбурювання влади, зокрема президента Зеленського, який відкрито заявляє про свою підтримку їхньої позиції", – сказано в заяві.

Своєю чергою народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олег Волошин заявив, що політсила буде просити Європарламент визнати "Нацкорпус" терористичною організацією.

Пізніше стало відомо, що машина, на якій приїхали розстрілювати "Патріотів - За життя", належить голові "Нацкорпусу" Дніпропетровської області.

У Європейському Союзі дії радикалів, як і бездіяльність влади в цьому питанні піддалися жорсткій критиці.

Так, член Європарламенту від Австрії, представник фракції соціал-демократів Ханнес Хайде рішуче засудив напади радикалів на мирних громадян і закликав українську владу зробити все для запобігання таких ситуацій у майбутньому.

Член Комітету з громадянських свобод і правосуддя Європарламенту Беттіна Фоллат висловила обурення серією недавніх нападів радикалів в Україні і підкреслила, що одне з найвідоміших українських ультраправих угруповань - "Національний корпус" - несе відповідальність за численні напади в рамках оголошеного ним "людського сафарі" в Україні.

А депутат Європейського парламенту від Бельгії Марк Тарабелла підкреслив, що Європейський Союз залишається дуже уважним до того, що відбувається в Україні.

"Коли збройне угруповання "Національного корпусу" нападає на громадян і пропагує насильство, ненависть і дискримінацію, атакуються саме демократія і всі цінності, які також є нашими", - зазначив депутат.