Ще два кандидати в президенти Білорусі оскаржили підсумки виборів

Кандидат Андрій Дмитрієв вважає, що необхідно провести другий тур між Лукашенком і Тихановською

Вибори в Білорусі AFP

Кандидати в президенти Білорусі Андрій Дмитрієв та Анна Канопацька оскаржили результати голосування в ЦВК. Про це вони повідомили в коментарях агентству "РИА Новости".

Зазначається, що Дмитрієв не визнає підсумки виборів і вимагає перерахунку голосів. Він додав, що, за даними його штабу, щонайменше має бути другий тур між чинним президентом Олександром Лукашенком і кандидаткою Світланою Тихановською. "Другий тур уже почався. Його організувала сама влада тією брехнею, що ми в черговий раз почули з екранів телевізора. Другий тур не пройде за виборчим кодексом 23 серпня, але я впевнений, він буде", – резюмував Дмитрієв.

Новини за темою: У Раді зареєстрували постанову про невизнання виборів у Білорусі

Водночас Анна Канопацька заявила, що також вимагає визнати результати виборів недійсними незалежно від результатів, які оголосить ЦВК. "Із країни їхати не збираюся. Після розгляду моєї скарги в ЦВК у мене буде 10 днів на оскарження у Верховному суді Республіки Білорусь", – повідомила Канопацька. Проте вона вважає, що розгляд її скарги буде "з передбачуваним результатом".

Раніше повідомлялося, що в Литву виїхала кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська. Про те, що вона покинула Білорусь, повідомив міністр закордонних справ Литви. Напередодні вона також оскаржила результати голосування.

Новини за темою: МВС Білорусі заявило, що не буде розповідати, де перебувають затримані мітингувальники

Вчора, 11 серпня, кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська записала відеозвернення з поясненням про виїзд із країни. За словами Тихановської, рішення про виїзд у Литву вона прийняла самостійно, оскільки їй дали складний вибір.

Згодом стало відомо, що уряд Литви надав Тихановській статус гості та житло з охороною. Кандидатка в президенти перебуває в ньому разом зі своїми дітьми. 

Loading...