Новини » Світ Читать эту новость на русском

Санду вимагає вивести війська РФ з Придністров'я: У Кремлі відповіли

Мая Санду

Речник Путіна попередив, що виведення російських миротворців може призвести до дестабілізації ситуації в регіоні

Президент Молдови Мая Санду заявила Росії про необхідність вивести оперативну групу російських військ з невизнаного Придністров'я. Про це вона повідомила на великій пресконференції, передає "РБК-Україна". 

"Коли ми говоримо про присутність російських військ в ПМР (так звана Придністровська Молдавська Республіка, - ред.) - це оперативна група РФ, щодо якої немає угоди про присутність їх на території Республіки Молдова, і позиція Молдови й надалі буде ґрунтуватися на виведенні цієї групи", - прокоментувала свою позицію Мая Санду.

Також президент Молдови наголосила, що вимога вивести війська є не просто декларацією, а важливим питанням, над яким країна буде працювати. 

"Це необхідність. Буду працювати з Росією стільки, скільки треба, щоб вирішити питання вивозу зброї та виведення військ", - наголосила Мая Санду.

Новини за темою: Санду порадила Україні врахувати досвід Молдови у Придністров'ї

У свою чергу в Кремлі відповіли, що заяви президента Молдови щодо Придністров'я загрожують дестабілізації в регіоні та висловили надію, що країна утримається від "різких рухів" в темі російських миротворців.

"Росія виконує дуже важливі функції, і, безумовно, зміна якогось статус-кво, який грунтується на дусі і букві міжнародного права, звичайно, може призвести до серйозної дестабілізації. Ми розраховуємо, що це все буде обговорюватися і не будуть робитися будь-які різкі рухи в цьому плані", - цитує речника президента РФ Дмитра Пєскова "РИА Новости". 

Нагадаємо, минулого тижня новообрана президент Молдови Мая Санду заявила про необхідність вивести російські війська та боєприпаси з території Придністров'я, щоб відновити територіальну цілісність і незалежність Республіки Молдова. 

Loading...