Санду анонсувала акцію протесту за розпуск парламенту Молдови

Президент Молдови Мая Санду Фото з відкритих джерел

Парламент Молдови сьогодні ухвалив неоднозначні законопроєкти

Обраний президент Молдови Мая Санду анонсувала акцію протесту у неділю, 6 грудня, на якій вимагатиме розпуску парламенту після його сьогоднішніх рішень. Про це йшлося на сьогоднішньому брифінгу Санду в Кишиневі, який транслювався у Facebook.

Санду закликала своїх прихильників прийти у неділю на площу Великого національного зібрання, щоб вимагати проведення позачергових парламентських виборів.

"Те, що сьогодні відбулося в парламенті, доводить, що там зібралася група злочинців. Цей парламент має бути розпущений. У неділю ми вийдемо на площу Великого національного зібрання, щоб розповісти їм, що думає народ", - наголосила вона.

Санду зазначила, що завтра депутати від "Дії та солідарності" звернуться до Конституційного суду Молдови з проханням скасувати сьогоднішні скандальні рішення парламенту.

Новини за темою: Санду порадила Україні врахувати досвід Молдови у Придністров'ї

"Цей парламент повинен піти. Цей уряд повинен піти. Через них ми знаходимося на краю провалля. Люди хочуть дострокових виборів, ми будемо робити те, чого хочуть люди", - заявила майбутній президент.

Зазначимо, що сьогодні парламент Молдови урізав повноваження президента, підпорядкувавши собі Службу інформації та безпеки. Санду назвала це рішення спробою захоплення влади.

Пізніше депутати молдовського парламенту підтримали у першому читанні законопроєкт про статус російської мови в країні та повернення на телебачення програм з Росії.

Новини за темою: Санду виступила за виведення російських військ із Придністров'я, у Кремлі - проти: Як Молдова виходитиме із конфлікту

Нагадаємо, 1 листопада у Молдові відбувся перший тур президентських виборів. Участь у них взяли понад 1,2 млн осіб, загальна явка склала 42,76%. Мая Санду в першому турі виборів президента набрала 36,16% голосів, а Ігор Додон - 32,61%.

Згодом другий тур виборів президента Молдови призначили на 15 листопада. Тоді стало відомо, що за президентське крісло змагатимуться Мая Санду та Ігор Додон.

Loading...