Новини » Світ Читать эту новость на русском

Розслідувачі визначили особу очільника операцій ПВК "Вагнер" у Африці: Що про нього відомо

У Bellingcat запевнили, що операції найманців в Африці Костянтин Пікалов, відомий як "Мазай" Bellingcat

Операції найманців у Африці очолює військовий з Санкт-Петербурга

Розслідувачі проєкту Bellingcat встановили особу людини, яка, за їхніми даними, очолює операції приватної військової компанії "Вагнер" в Африці. Ним виявився 52-річний Костянтин Пікалов, відомий також як "Мазай". Про це йдеться у спільному розслідуванні Bellingcat з виданнями The Insider та Der Spiegel.

Як з'ясувалося, Костянтин Олександрович Пікалов 1968 року народження служив офіцером російської військової частини під Санкт-Петербургом до 2007 року. Після відставки він продовжував жити на військовій базі принаймні до 2012 року і керував приватним детективним агентством. 

Наразі чоловік вільно мандрує Європою за допомогою Шенгенської візи. За даними розслідувачів, Пікалов чимало часу провів в Центральноафриканській республіці та Мадагаскарі, де контролював операції ПВК "Вагнер".

Зазначається, що проєкт Bellingcat провів розслідування завдяки отриманому доступу до записів телефонних розмов так званого "кухаря Путіна" Євгена Пригожина. Зауважимо, чоловіка вважають куратором "Вагнера" за період з кінця 2013 – початок 2014 року.

Новини за темою: Україна направила в Білорусь офіційні запити на видачу 28 членів ПВК Вагнера

"Цей період був ключовим для перших планів та створення ПВК "Вагнер", яка зрештою стала ключовим інструментом операцій Кремля на сході України та згодом у Сирії", – наголосили автори.

Крім цього, розслідувачі переконані, що приватну військову компанію очолює російське Головне розвідувальне управління (ГРУ). За їхніми даними, глава "Вагнера" Дмитро Уткін подорожував з офіцером ГРУ "Андрій Іванович Лаптєв" (Олегом Іванніковим) під час операцій в Україні та на Північному Кавказі.

Новини за темою: Все буде врегульовано: Путін і Лукашенко обговорили затримання 33 "вагнерівців"

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що бійці ПВК "Вагнер" проходять лікування у клініці в Петербурзі, пов’язаній з вищим керівництвом Російської Федерації, зокрема, з Володимиром Путіним. 

Loading...