Розслідувачі Bellingcat отримали премію Макіавеллі

Команда Bellingcat Укрінформ

Bellingcat розслідували збиття літака МН17 та отруєння Скрипаля та його дочки

Група розслідувачів Bellingcat отримала в Гаазі премію "Макіавеллі-2019" за надзвичайні досягнення та інноваційні способи проведення журналістських розслідувань. Про це повідомляє "Укрінформ".

Згідно з повідомленням, нагороду вручив представник Фонду Макіавеллі засновнику міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat Еліоту Гіґґінсу.

"Дуже приємно отримати визнання за те, що ми робимо в Нідерландах. Для нас це був великий рік - ми відкрили новий офіс, ми росли. Для мене дуже важливо, що це відзначили”, - сказав Гіґґінс виданню.

Довідка:

Фонд Макіавеллі - був заснований 4 грудня 1987 року. До його складу входять політики, журналісти та вчені.

Премія Макіавеллі присуджується щороку за видатні досягнення в області публічної комунікації та інформації. Премія названа на честь італійського філософа, письменника, політичного діяча Нікколо Макіавеллі. Цього року відбулося 31-е присудження нагороди.

Bellingcat – платформа, яка об'єднує журналістів-розслідувачів. Вона відома своїми розслідуваннями щодо збитого у 2014 році над Донбасом малайзійського літака рейсу MH17, а також отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в британському місті Солсбері й викриттям причетності до цього російських спецслужб.

Як відомо, у Bellingcat з'ясували, що на сході України на фото та відео зафіксований "Бук" під номером 332 російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, що базується в районі міста Курськ. Аналізуючи відкриті джерела, зокрема, соцмережі, вони також ідентифікували та назвали імена причетних до катастрофи МН17.

Loading...