Новини » Світ Читать эту новость на русском

Російські вчені розробили новий метод отруєння "Новачком", – розслідування

Отрута "Новачок" тепер може потрапляти в організм через нанокапсули Фото з відкритих джерел

Отрута може потрапляти в організм за допомогою нанокапсул

Російські вчені змогли розробити нову систему доставляння отрути групи "Новачок" в організм за допомогою нанокапсул. Про це йдеться у спільному розслідуванні "Радіо Свобода", Bellingcat, Der Spiegel і The Insider.

Згідно з розслідуванням, нова система дає змогу досягти відразу кількох цілей: відстрочити його дію і "замаскувати" — обидва фактори проявилися під час отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Також встановлено, що провідну роль у цих розробках отруйних речовин сімейства "Новачок" відіграє розташований у Москві науковий центр "Сигнал", який формально займається експортним контролем.

Крім того, іншою ключовою організацією в російській програмі створення отруйних речовин є Випробувальний інститут військової медицини у Санкт-Петербурзі. Його керівник Сергій Чепур не раз контактував із директором і вченими "Сигналу", а також з високопоставленими офіцерами ГРУ (Головне розвідувальне управління), в тому числі незадовго до отруєння Сергія і Юлії Скрипалів. Очолюваний Чепуром інститут тісно пов'язаний з петербурзькою Військово-медичною академією ім. Кірова, яку закінчив один з "солсберійських отруйників", військовий лікар Олександр Мишкін ("Олександр Петров"). Чепур не раз телефонував як Мишкіну, так і його начальнику, генерал-майору Андрію Авер'янову.

Новини за темою: ЄС оприлюднив санкційний список через отруєння Навального

Нагадаємо, 20 серпня Олексія Навального забрали в лікарню з ознаками отруєння у важкому стані. Деякий час він перебував під апаратом ШВЛ. Спочатку чоловік перебував у медзакладі Омська. Пізніше політика доставили в клініку Charite в Берліні.

За деякий час медики у Німеччині визначили, що Навального отруїли речовиною групи "Новачок". Це також підтвердив Інститут оборонних досліджень Швеції та низка інших лабораторій.

10 вересня Олексій Навальний прийшов до тями та почав говорити.

23 вересня його виписали зі стаціонару берлінської клініки Charite, де він проходив лікування після отруєння.

Зауважимо, чиновники низки країн заявили про ймовірність отруєння опозиціонера посадовими особами з Москви. Однак, у Кремлі ці звинувачення відкинули та запевнили, що такі заяви в бік російської влади є "порожнім шумом".Loading...