Російські олігархи Ротенберги обходили американські санкції через придбання картин, - Сенат США

Володимир Путін та Аркадій Ротенберг Фото з відкритих джерел

Мільярдери придбали роботи Жоржа Брака, Марка Шагала, Рене Магрітта

Розслідування Сенату США з’ясувало, що російські олігархи брати Аркадій і Борис Ротенберги використовували аукціони з продажу товарів мистецтва, аби обійти американські санкції. Про це пише "Радіо Свобода".

Брати Ротенберги перебувають під американськими санкціями з 2014 року, оскільки є наближеними до президента Володимира Путіна. Їм заборонено здійснювати фінансові операції з компаніями в США.

Проте Сенат встановив, що 3 фіктивні компанії, пов’язані з Ротенбергами, які купили у приватних продавців і через аукціонні будинки в Сполучених Штатах твори мистецтва на суму 18 мільйонів доларів. З 2014 року вони змогли зробити фінансових операцій на суму понад 90 мільйонів доларів.

Зокрема, мільярдери придбали роботи Жоржа Брака, Марка Шагала, Рене Магрітта.

Сенатори також встановили, що олігархи співпрацювали в США через артдилера з Москви й американського громадянина Григорія Бальцера. Він діяв через фіктивну фірму Ротенбергів, через яку отримував гроші для придбання картин. Зазначається, що в такий спосіб було придбано не менше ніж 16 картин.

Своєю чергою, представник Ротенбергів назвав доповідь Сенату "повним абсурдом". За його словами, вони ніколи не використовували ніяких інструментів для обходу американських санкцій.

Новини за темою: Пєсков про нові санкції проти "Північного потоку-2": Все одно шукатимемо спосіб завершити будівництво

Нагадаємо, уряд Росії пропонує розширити список економічних санкцій щодо України, зокрема, заборонити прийом платіжним агентом грошей і здійснення транскордонних платежів. Проєкт закону про розширення економічних заходів щодо України російський уряд вніс до Держдуми Російської Федерації.

Loading...