Росія вже готує до реєстрації другу вакцину від коронавірусу COVID-19

Російська вакцина "Супутник V"

МОЗ Російської Федерації

За результатами клінічних досліджень I та II стадій ускладнень після вакцинації немає

Віцепрем'єр Російської Федерації Тетяна Голікова доповіла президенту Володимиру Путіну, що друга вакцина від коронавірусу "ЕпіВакКорона", яку готує ДНЦ "Вектор" Росспоживнагляду, може отримати реєстрацію вже в кінці вересня, або на початку жовтня. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"В кінці вересня ми плануємо, що будуть завершені клінічні дослідження ще однієї вакцини російського виробництва на базі державного наукового центру "Вектор". Ця вакцина на основі пептидних антигенів отримала назву "ЕпіВакКорона", і, думаю, що в кінці вересня – початку жовтня вона також буде зареєстрована", - зазначила Голікова.

Крім того, вона додала, що за результатами клінічних досліджень I та II стадій ускладнень після вакцинації немає.

"Придбати російську вакцину проти коронавірусу хочуть багато країн. Серед країн, які звернулися до нас – і Білорусь, і Азербайджан, і Бразилія, і Венесуела, і Казахстан, і низка інших держав", - поінформувала віцепрем'єр РФ.

Новини за темою: Білорусь погодилася тестувати російську вакцину від COVID-19 на своїх громадянах

Нагадаємо, 11 серпня, президент РФ Володимир Путін заявив, що в Росії зареєстрували першу у світі вакцину від коронавірусу. Згодом у МОЗ РФ повідомили, що в країні виготовили першу партію препарату, а вже через кілька місяців у Росії зможуть виробляти 5 млн доз на місяць.

Проте, розробку розкритикували експерти та науковці кількох країн. Зокрема, Голова німецької Федеральної лікарської палати Клаус Райнгард, заявив, що схвалення вакцини без третьої фази випробувань – це "ризикований експеримент на людях", а Росія вчиняє безвідповідально, коли пропонує вже на цій стадії робити щеплення цілим групам населення.

Loading...