Росія вирішила розширити персональні санкції проти ЄС

МЗС Росії. Фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Число фігурантів російського списку доведено до паритетного з наявним списком Євросоюзу

Росія розширює персональні санкції проти представників країн-членів та інституцій ЄС, яким заборонений в'їзд на територію Російської Федерації. Про це йдеться у заяві, яку оприлюднила пресслужба російського МЗС.

"Останнім часом Європейський союз відзначився низкою недружніх кроків щодо нашої країни та російських громадян. Діючи, як і раніше, в обхід існуючих міжнародних норм, ЄС продовжує розширювати свій інструментарій санкцій і застосовувати його під надуманими та часом абсурдними приводами. Неодноразово попереджали Євросоюз про згубність такого підходу. Але в ЄС ігнорують наші пропозиції вести предметний, фаховий діалог на основі фактів і, як і раніше, обирають мову санкцій", - йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що у відповідь на дії Європейського союзу російською стороною прийнято рішення про розширення відповідного списку представників країн-членів та інституцій ЄС, яким заборонений в'їзд на територію Російської Федерації. Число фігурантів російського списку доведено до паритетного з наявним списком Євросоюзу.

"Зазначені обмеження введені відповідно до Федерального закону "Про порядок виїзду з Російської Федерації та в'їзду в Російську Федерацію" від 15 серпня 1996 № 114-ФЗ. Згідно з дипломатичною практикою Представництву Європейського союзу в Російській Федерації направлена ​​нота МЗС Росії, яка інформує про даний крок", - йдеться у заяві.

У разі продовження Євросоюзом практики запровадження санкцій, Росія залишає за собою право на застосування відповідних заходів.

Новини за темою: Євросоюз оприлюднив офіційне рішення про подовження санкцій проти Росії

Нагадаємо, ще вчора президент Росії Володимир Путін, виступаючи на 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, сказав, що для відновлення світової економіки в період пандемії необхідне "розчищення від обмежень і санкцій".

Loading...