Росія вийшла з консультаційної групи щодо катастрофи MH17

Авіакатастрофа МН17 над Донбасом сталася 17 липня 2014 року

Фото з відкритих джерел

У МЗС РФ зазначили, що таке рішення пов'язане з поданням Нідерландами позову проти Росії до ЄСПЛ

Російська Федерація вийшла з консультаційної групи з розслідування авіакатастрофи малайзійського літака Boeing рейсу MH17 в Україні, в яку входять Нідерланди та Малайзія. Причиною названо поведінку Нідерландів щодо росіян в цій справі, передає пресслужба Міністерства закордонних справ РФ.

Згідно з повідомленням, у заяві згадується липневе рішення Нідерландів подати позов проти Росії до Європейського суду з прав людини у зв'язку зі збитим над Донбасом літаком рейсу МН17. У російському МЗС таку поведінку назвали "недружньою".

"Подібні недружні дії Нідерландів позбавляють сенсу продовження тристоронніх консультацій і нашої участі у них. Відповідальність за зрив тристоронніх консультацій, таким чином, повністю лежить на офіційній Гаазі", — зазначили у відомстві.

Уряд Росії переконаний, що влада Нідерландів у рамках розслідування катастрофи MH17 захищає свої політичні інтереси.

"Вважаємо, що ігноруючи будь-які доводи та нашу готовність до діалогу, Нідерланди переслідують виключно кон'юнктурні політичні інтереси, безсоромно прикриваючись необхідністю захисту прав близьких жертв авіакатастрофи.

Зі свого боку, залишаючись прихильними до положень резолюції РБ ООН 2166, ми маємо намір продовжити взаємодію з компетентними органами Нідерландів, в тому числі в справі дослідження питання про незакриття Україною свого повітряного простору для польотів цивільних літаків над зоною збройного конфлікту над Донбасом, але робити це будемо вже в інших форматах", — підкреслили в МЗС Росії.

Новини за темою: Справа щодо катастрофи Боїнга МН17: Що нового показав черговий етап судових слухань у Нідерландах

Нагадаємо, 10 липня 2020 року Кабінет міністрів Нідерландів повідомив про рішення подати державний позов проти Росії в Європейський суд з прав людини через збиття над Донбасом літака рейсу МН17, в результаті чого загинули 298 осіб.

Того ж дня, ЄСПЛ отримав позов уряду Нідерландів до Росії у справі про катастрофу літака рейсу MH17 над Донбасом і почав його вивчення.

15 липня Європейський суд з прав людини зареєстрував позов Нідерландів проти РФ. Уряд Нідерландів стверджує, що російський уряд ніс відповідальність за смерті в порушення статей 2, 3 і 13 Європейської конвенції про права людини.

Loading...