Новини » Світ Читать эту новость на русском

Росія в ПАРЄ балансує між приниженням і образою, - ЗМІ

ПАРЄ

Російська делегація заявила про вихід з ПАРЄ в разі оскарження її повноважень

Литовський депутат Еммануеліс Зінгеріс оскаржив повноваження російської делегації на підставі поки що не прийнятої поправки в російську Конституцію. Про те, яка реакція була показана на зимовій сесії ПАРЄ з приводу обговорюваних в РФ поправок до Конституції, розповів оглядач ІА REGNUM Володимир Павленко.

За його словами, російська делегація в ПАРЄ вже попередила, що, якщо оскарження повноважень РФ трапиться, то Росія піде і не повернеться.

"Ситуація, яка розгорнулася, знову показала, що доля Росії в ПАРЄ полягає в балансі між приниженням і образою. Приниження - це коли Росію "прощають" за те чи інше, а образа - це обструкція, відмова "прощати" і висунення чергових вимог і санкцій. Особливо непристойно це виглядає, коли ініціатором стає представник якогось прибалтійського гіганта на зразок вище згаданого Зінгераса", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 16 січня український парламент проголосував за відновлення участі української делегації в ПАРЄ. При цьому восени минулого року Україна відмовилася від поїздки в Страсбург через відновлення прав Росії в ПАРЄ.

Мета участі української делегації у роботі ПАРЄ – не допустити збереження чинної ситуації в Європі, що склалася через агресивну зовнішню політику Росії.

27 січня у Страсбурзі розпочалася зимова сесія ПАРЄ. Протягом сесії відбулися дебати про порушення членами ПАРЄ статутних зобов'язань.

Як повідомлялося, ПАРЄ отримала не тільки нового президента, але і віцепрезидента. Ним став член української делегації, народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Мережко.

Посада віцепрезидента передбачає можливість заміни президента ПАРЄ і головування на засіданні Асамблеї або на дебатах. До того ж віцепрезидент автоматично входить до складу Бюро, яке займається керівництвом роботи ПАРЄ і готує порядок денний для сесій.Loading...