Росія розпочала фінальний етап тестування вакцини від коронавірусу на людях

Медики розділили вакцину на два компоненти й досліджують їх у кількох групах

Ілюстроване фото REUTERS

Російські науковці розпочали завершальну стадію клінічних випробувань вакцини від коронавірусу на людях. Про це повідомило "РИА Новости".

Зазначається, що тестування почалося ще 18 червня. Дев'ятеро учасників дослідження отримали один компонент вакцини, ще дев'ятеро - інший. 23 червня експериментальну вакцину ввели ще 20 людям, пізніше вони отримають другу частину дози.

Вже наступної середи, 15 липня, перші піддослідні здадуть аналізи та зможуть повернутися до звичайного життя. За словами медиків, вони наразі мають нормальне самопочуття, скарг чи небажаних явищ немає.

Новини за темою: Зеленський відповів на петицію щодо недопущення примусової вакцинації

Лікарі повідомляють, що 13 липня другій групі введуть другий компонент вакцини, що має сприяти закріпленню імунітету. Наголошується, що отримані дані свідчать про формування імунітету до COVID-19 в обох групах піддослідних.

Відомо, що експерименти проводяться Національним дослідницьким центром імені Гамалії спільно з російським Міністерством оборони.

Нагадаємо, в червні Міноборони РФ заявило про початок випробовування вакцини від коронавірусу на військових-добровольцях. Тоді планували протестувати вакцину на 50 особах.

Новини за темою: В Японії почалися клінічні випробування вакцини від коронавірусу

Наразі відомо про 17 країн, які почали випробовувати вакцину від COVID-19 на людях. У ВООЗ зазначали, що налаштовані оптимістично до тестування, навіть якщо клінічні дослідження завершаться невдало.

Loading...