Росія пропонувала прихильникам відділення Каталонії 10 тис. військових і погашення боргів, - ЗМІ

Каталонія Фото з відкритих джерел

Окрім військової допомоги Росія пропонувала оплатити увесь каталонський борг

Представники Росії пропонували прихильникам незалежності Каталонії військову і фінансову допомогу. Про це пише каталонська газета El Periodico.

Такі дані містяться в ордері на арешт 21 прихильника незалежності Каталонії, яких затримали 28 жовтня. Ці особи фігурують в розслідування справи про незаконне фінансування референдуму щодо незалежності Каталонії, який відбувся у 2017 році.

Зокрема, суддя Хоакін Аггірре, ґрунтуючись на двох записах телефонних розмов каталонського політика Віктора Террадельяса, соратника колишнього президента Каталонії Карлеса Пучдемона, які той провів у травні 2018 року, встановив, що незадовго до референдуму Росія запропонувала прихильникам відділення надіслати до Каталонії 10 тисяч солдатів і оплатити весь каталонський борг.

Пропозиція нібито надійшла, коли Террадельяс звернувся до представника групи росіян, "сформованої за часів Михайла Горбачова", щоб обговорити створення криптовалютної платформи, яка дозволить Каталонії мати фінансову незалежність. В результаті Пучдемон відмовився від такої пропозиції.

Новини за темою: Суд Бельгії зупинив дію європейського ордеру на арешт Карлеса Пучдемона

Раніше повідомлялося, що колишній голова Женералітету Каталонії Карлес Пучдемон добровільно з'явився в Бельгії в офіс прокурора у Брюсселі, у зв'язку з тим, що Верховний суд Іспанії раніше цього тижня видав третій міжнародний ордер на його затримання.Loading...