Росія порушує зобов'язання держави-окупанта в Криму, - ООН

Фото з відкритих джерел

За минулий рік відкрили 25 кримінальних проваджень щодо жителів незаконно анексованого Кримського півострова

Російська Федерація продовжує порушувати свої зобов'язання як держава-окупант, здійснюючи призов жителів Криму на військову службу. Про це повідомили в Моніторингової місії ООН з прав людини.

Згідно з повідомленням, у 2019 році російські правоохоронці відкрили 25 кримінальних проваджень щодо жителів незаконно анексованого Кримського півострова, пов'язаних з ухиленням від призову до Збройних Сил РФ.

"Засуджених оштрафували в кримінальному порядку на суми в еквіваленті від 243 до 810 доларів. Перша справа про ухилення від призову на військову службу в Криму стала нам відома у 2017 році. З того часу, ми ідентифікували щонайменше 68 кримінальних проваджень за ухилення; серед цих проваджень було оприлюднено щонайменше 32 обвинувальні вироки", - йдеться в повідомленні місії.

Зазначається, що це є порушенням зобов'язань держави-окупанта, яким є Російська Федерація.

Місія ООН закликала РФ припинити примусовий призов громадян та покласти край кримінальному переслідуванню жителів Криму за ухилення від призову на військову службу.

Нагадаємо, раніше у Міноборони розповіли, як діяти призовникам, яких проти волі забирають до військкоматів. Міністр оборони України Андрій Загороднюк стверджує, що призовникам, яких насильницькими методами затримують під час хвилі призову, варто дзвонити на лінію правової допомоги.

Loading...