Рішення Данії може прискорити будівництво "Північного потоку-2", але тільки в мріях Кремля, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Данське енергетичне агентство дозволило компанії Nord Stream 2 AG добудувати газопровід "Північний потік-2" у своїх водах з використанням трубоукладальних суден з якірним позиціонуванням. Будівництво буде вестися за межами зони, де не можна використовувати судна з якірним позиціонуванням через поклади на дні запасів хімічної зброї. Однак це сприятливе, на перший погляд, для Кремля рішення не позбавить його проблем, повідомляє ghall.

Як зазначає видання, по-перше, рішення Агентства може бути оскаржене будь-якою із зацікавлених сторін до 3 серпня 2020 року у данській апеляційній раді з питань енергетики. А, по-друге, у Вашингтоні цього точно не допустять.

"Справа в тому, що з появою в червні в американському Конгресі двох законопроєктів про додаткові санкції, спрямованих проти путінського газопроводу "Північний потік-2" та спеціальної доповіді групи впливових республіканців-конгресменів "Зміцнення Америки і протидія глобальним загрозам", в якій Росію пропонується визнати державою — спонсором тероризму, шанси "Газпрому" вельми і вельми мізерні.

"Газпром" зараз як ніколи близький до провалу, що стало результатом активної позиції і дій США проти цього трубопроводу, який весь цивілізований світ називає нічим іншим, як енергетичною зброєю Кремля. Загроза санкцій, з якою зіткнувся проєкт ПП-2, відштовхнула всі компанії західної юрисдикції від взяття участі у проєкті, який вже було завершено на 90%. А введення нових – остаточно його поховає", - пояснюється в повідомленні.

При цьому додається, що обидва червневі законопроєкти тільки на перший погляд здаються не взаємопов'язаними. Але в США, на відміну від Європи, існує чітке уявлення, що частину доходів від експорту нафти і газу Москва використовує для прихованого фінансування підривної діяльності проти Заходу.

"Щоб усвідомити, як Росія насправді використовує "Газпром" для матеріального забезпечення незаконних збройних формувань в сусідній країні, досить взяти до уваги постачання газом за вказівкою Кремля терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР", створених в окупованих нею районах. Частина виручки від реалізації газу направляється на матеріально-технічне забезпечення російських військ, задіяних у війні проти України.

Очевидно, США не відступлять. Зрозуміло, що нові санкції будуть введені. І якщо це не зупинить "Газпром" і Кремль, то з боку США визнання Росії країною — спонсором тероризму не змусить довго себе чекати. А Москва буде продовжувати свою інформаційну кампанію, щоб відвернути увагу росіян від чергового провалу влади", - підкреслюється в повідомленні.

Також варто відзначити, що компанія-оператор Nord Stream 2 AG до моменту початку будівельних робіт повинна надати Данському енергетичному агентству актуальний план робіт, списки флоту, який буде задіяний, а також необхідну документацію, зі страховкою на судна і на роботи з трубобудівництва включно.

"Враховуючи той факт, що страхування такого типу робіт у світі здійснюють поодинокі компанії, з яких більшість зареєстрована у західних регіонах, ризики страхових компаній потрапити під санкції США можуть перевищити можливий дохід від реалізації проєкту "Газпрому". Оскільки Російські страхові компанії не мають необхідного статусу гаранта, а також не володіють необхідним рівнем довіри серед данського регулятора, "Газпром" не зможе обійти американські санкції, а "Північний потік-2" ще довго не почне працювати", - резюмує видання.

Як повідомлялося, данське енергетичне агентство дозволило компанії Nord Stream 2 AG використовувати якірні судна для будівництва газопроводу з Росії до Німеччини.

Важливо, що Данія є останньою країною на шляху до Німеччини, в зоні якої будуть прокладені труби "Північного потоку-2". У данських водах планується прокласти 147 км газопроводу.

Раніше американський Конгрес включив у проєкт оборонного бюджету США санкції проти будівництва "Північного потоку-2". За словами члена Палати представників США Стіва Вомака, Росія хоче використовувати газопровід як "інструмент примусу".

Loading...