live

РФ поставила під сумнів розподіл морського простору із США у Беринговій протоці

Росія хоче відмовитися від виконання радянсько-американської угоди Шеварднадзе-Бейкера

Берингова протока з відкритих джерел

Російська Федерація хоче відмовитися від дотримання умов радянсько-американської угоди Шеварднадзе-Бейкера щодо лінії розмежування морських просторів Берингової протоки. Про це повідомляє Інформаційний навігатор.

Згідно з повідомленням, зазначену угоду було підписано 1 червня 1990 року в Вашингтоні міністром закордонних справ СРСР Едуардом Шеварднадзе і держсекретарем США Джеймсом Бейкером.

Голови комітету з міжнародних справ РФ Костянтин Косачев розповів, що представники МЗС, ФСБ і Росриболовства в закритому режимі попередньо обговорили доцільність подальшого виконання угоди. Російська сторона посилається на те, що угоду не було ратифіковано на рівні парламенту ні при Радянському союзі, ні Росією. 

Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков назвав режим угоди тимчасовим, а це не суперечить законодавству РФ з питань територіальних кордонів.

Слід зауважити, що в жовтні 2019 року Росія вже намагалася оголосити частину економічної зони США своєю. Тоді сенатор від Камчатського краю Борис Невзоров заявив, що угода несправедливо позбавила Росію території площею 78 тис. кв. км  у Беринговому морі, зокрема і континентального шельфу.

Так, Невзоров стверджував, що кордон спірної території провели через американську ортодромічну пряму лінію (найкоротша лінія між двома точками, - ред.), а це  спричинило те, що РФ втратила доступ до родовищ нафти і можливість займатися рибним промислом, "постраждав" також Північний морський шлях.

Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр Румунії Людовік Орбан заявив, що ситуація в регіоні Чорного моря погіршується внаслідок нарощування Росією військової присутності, тож Румунія буде продовжувати підтримувати зусилля НАТО з консолідації ролі союзників в цьому регіоні та посилення позицій Альянсу як на суходолі, так і в морі.Loading...
Loading...
Loading...