Рада ООН із прав людини ухвалила резолюцію щодо Білорусі

Протест в Білорусі Фото з відкритих джерел

В ООН засудили дії білоруських правоохоронців та закликали владу почати діалог з опозицією

Рада Організації Об'єднаних Націй (ООН) із прав людини ухвалила резолюцію щодо застосування насильства під час протестів в Білорусі. Про це повідомляє Euronews

Як зазначається, документ підтримали представники 23 держав, дві країни (Еритрея і Венесуела) висловилися проти, ще 22 - утрималися. Так, у ньому йдеться про численні факти знущань, викрадень, довільних висилок та сексуального насильства щодо демонстрантів з боку працівників білоруських правоохоронних органів.

Зокрема, в ООН закликали владу Білорусі припинити застосування надмірної сили щодо учасників акцій протесту та зупинити свавільнв арешти. Крім цього, 23 країни вимагають звільнити всіх політв'язнів, журналістів, правозахисників та інших затриманих у ході протестів. 

Новини за темою: Україна в ООН застерегла РФ від кроків, які можуть підірвати політичний суверенітет Білорусі

Також Рада ООН з прав людини звернулась до чинної влади Білорусі із закликом почати діалог із політичною опозицією – Координаційною радою і громадянським суспільством.

Новини за темою: Європарламент може визнати Тихановську обраним президентом Білорусі

Нагадаємо, нещодавно Європарламент привітав створення Координаційної ради як тимчасового представницького органу народу Білорусі. Таким чином в Європі продемонстрували свою позицію щодо невизанання результатів виборів та перемоги на них Олександра Лукашенка.

Loading...