live

Путін перекидає відповідальність за коронавірус на уряд і не приймає ніяких рішучих заходів, адже це шкодить його рейтингу, - ЗМІ

Водночас перзидент РФ ініціював заходи економічної підтримки бізнесу і населення

Володимир Путін РБК

Президент РФ Володимир Путін виступив зі зверненням до нації через пандемію СOVID-19 та ініціював заходи економічної підтримки бізнесу і населення, але не ухвалює ніякі жорсткі рішення щодо боротьби із самим коронавірусом, адже це може вдарити по його рейтингах. Про це повідомляє Meduza з посиланням на власні джерела, близькі до адміністрації президента та уряду.  

Як зазначають джерела, головним противником введення жорстких обмежувальних заходів на рівні всієї країни є сам Володимир Путін. Він сприймає введення надзвичайних заходів як непопулярне рішення, що може знизити його рейтинг, і не хоче робити цього самостійно. Саме тому всі основні рішення президент перекладає на уряд в особі прем'єр-міністра Михайла Мішустіна.

Так само прессекретар президента Дмитро Пєсков постійно перенаправляє журналістів з питаннями про можливе введення режиму надзвичайної ситуації до уряду.

Також джерела стверджують, що Путін не хоче "лякати народ" гучними назвами надзвичайних заходів. У підсумку для них підбираються максимально нейтральні назви - "загальна самоізоляція", "неробочий тиждень", а слово "карантин" намагаються не вживати.

Водночас прем'єр-міністр Михайло Мішустін також не поспішає брати відповідальність  жорсткі рішення на себе. Новий прем'єр "боїться" приймати такі рішення і до того ж сильно стурбований своїм іміджем, також його нерішучість можна пояснити тим, що він "технічний" прем'єр.

Джерела Meduza стверджують, що в уряді введення надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації вважається крайнім заходом, і таке питання вирішує тільки президент. 

Нагадаємо, глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров заявив, що з 5 квітня буде повністю припинено в'їзд і виїзд з регіону, щоб перешкодити поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Loading...