Новини » Світ Читать эту новость на русском

Путін дозволив застосовувати ядерну зброю, - указ

Володимир Путін РБК

Рішення про застосування ядерної зброї ухвалюється виключно президентом РФ

Президент РФ Володимир Путін видав указ № 355 "Про Основи державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування". Відповідний документ було оприлюднено на офіційному порталі правової інформації РФ. 

Так, в оприлюдненому указі перераховано обставини, які дозволяють застосування Російською Федерацією ядерної зброї.

Як зазначається, Росія має право застосувати ядерну зброю у відповідь на атаку на її об'єкти інфраструктури або коли під загрозу буде поставлено саме існування держави. Також ядерний потенціал можна використовувати у разі нападу на РФ із застосуванням неядерної зброї масового ураження, а також звичайної зброї.

За попередньою інформацією, рішення про застосування ядерної зброї ухвалюється виключно президентом Російської Федерації. 

Новини за темою: НАТО буде "ядерним альянсом", поки у Росії та Китаю є атомна зброя, - Столтенберг

"Президент Російської Федерації може при необхідності проінформувати військово-політичне керівництво інших держав і (або) міжнародні організації про готовність Російської Федерації застосувати ядерну зброю або про прийняте рішення про застосування ядерної зброї, а також про факт її застосування", - йдеться в документі.

Новини за темою: Готуйтеся до нової гонки озброєнь: Китай нарощує арсенал ядерної зброї

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявляв, що Росія сподівається обговорити на наступних переговорах із США питання про виведення американської ядерної зброї з Європи.

Loading...