Новини » Світ Читать эту новость на русском

Протести в Білорусі: Лукашенко заявив про втручання з-за кордону, зокрема причетність людей із України та РФ

Олександр Лукашенко

Фото з відкритих джерел

За його словами, були зафіксовані дзвінки із Чехії, Польщі та Великої Британії

Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко заявив, що вуличними протестами, які спалахнули в країні напередодні, керували з-за кордону, і зауважив, що до заворушень були причетні також люди з України та Росії. Про це повідомляє БЕЛТА

"Ми відфіксували дзвінки з-за кордону. З Польщі, Великої Британії та Чехії були дзвінки, управляли нашими, вибачте мені, вівцями: вони не розуміють, що роблять, і ними починають вже управляти", - сказав Лукашенко. 

Окрім цього, він зауважив, що протягом минулої доби багатьом громадянам відмовили у в'їзді до Білорусі через міркування безпеки, оскільки "документи були фальшиві, а більшість не знало, навіщо вони їдуть". 

Новини за темою: У Німеччині заявили, що вибори в Білорусі не відповідали демократичним стандартам

Також президент Білорусі уточнив, що до протестів причетні люди з України, Польщі та Росії: "Я про Польщу не кажу. Там вже всі осіли й теж починають смикати за ниточки. Я не кажу про Україну, звідти їхали. Це, впевнений, не державна політика, але там вистачає цих майданутих, про яких я говорив. Зокрема, на жаль, з Росії певний приплив людей".

Новини за темою: Тихановська вважає себе переможцем виборів у Білорусі: Її штаб готовий до тривалих протестів

Лукашенко розповів, що в Новогрудку та Кореличах протестувальники хотіли взяти штурмом органи влади, однак наразі ця інформація ще перевіряється. Також президент зазначив, що сьогодні нібито 200-300 осіб кинуті організаторами акцій на південь Білорусі, де в одному з міст був оточений райвиконком.

Новини за темою: Прем’єр Польщі закликав до позачергового саміту ЄС через ситуацію в Білорусі

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі завершилися президентські вибори. За попередніми даними Центральної виборчої комісії, чинний глава Білорусі Олександр Лукашенко перемагає на президентських виборах, набравши 80,23%.

Водночас білоруси у відповідь на результати екзит-полів вийшли на мітинги в Мінську та інших містах Білорусі. До їх розгону залучили ОМОН, зокрема повідомлялося про те, що автозак силовиків в'їхав у натовп мітингувальників, а міліція стріляла гумовими кулями.

Правозахисники повідомили, що чоловік, на якого наїхала спецтехніка в Мінську, загинув. Водночас у МВС Білорусі заявили, що в ході нічних заворушень загиблих немає.

 Loading...