"Протестами в Білорусі керують з Чехії": МЗС країни викликало білоруського посла

Чехія

За словами міністра, Чехія не згодна з процесами, що наразі відбуваються в Білорусі

Міністерство закордонних справ Чехії викликало посла Білорусі через слова Олександра Лукашенка, що протестами в його країні в тому числі керують з Чеської Республіки. Про це заявив глава МЗС Чехії Томаш Петршичек в ефірі Ceska Televize.

"Ці заяви абсолютно недоречні. Чеський уряд не брав участь в організації демонстрацій. Ми вже давно намагаємося підтримати громадянське суспільство, народ Білорусі має право висловлюватися в громадських справах. Свобода слова і зборів повинна бути стандартом в Європі", - сказав Петршичек.

За словами міністра, Чехія не згодна з процесами, що наразі відбуваються в Білорусі. При цьому він зауважив, що його країна засуджує хід виборчої кампанії, арешти опозиційних кандидатів і недопущення в'їзду в Білорусь міжнародних спостерігачів.

"Це явне свідчення того, що вибори не були вільними і не відповідали стандартам демократичних виборів", - додав Петршичек.

Новини за темою: Бо вони безробітні: Лукашенко назвав причини протестів і окреслив головні завдання влади

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко заявив, що вуличними протестами, які спалахнули в країні напередодні, керували з-за кордону. За словами президента, дзвінки надходили з Польщі, Великої Британії та Чехії.

Loading...