Новини » Світ Читать эту новость на русском

Про "нормандський саміт" в квітні не може бути мови через дії Києва, - Лавров

Глава МЗС РФ Сергій Лавров Фото з відкритих джерел

Саміт "нормандської четвірки" раніше планувався на квітень в Берліні

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що ні про який саміт в "нормандському форматі" поки не може бути й мови через дії української влади і представників Києва в Тристоронній контактній групі. Про це повідомляють РИА Новости.

"Наступний саміт ("нормандської четвірки", - ред.) планувався на квітень в Берліні. Ні про який саміт і мови бути не може. Все, що було узгоджено в Парижі, блокується роботою контактної групи, діяльністю українського парламенту та уряду України з причини тієї позиції, яку займає київська влада", - сказав Лавров.

Крім того, він повідомив, що сьогодні, 27 квітня, планується зустріч міністрів закордонних справ країн "нормандського формату". "Ми зараз обмінюємося пропозиціями про те, який повинен бути порядок денний ось цього відеоконтакту, запланованого на кінець тижня, по-моєму", - говорив він.

За його словами, пропозиції МЗС Німеччини, внесені до порядку денного, не відповідають заявам міністра закордонних справ Німеччини Хайко Маасу надати імпульс виконання попередніх рішень "нормандської четвірки".

"Там виключно все про новий обмін утримуваними особами, про розмінування, про забезпечення безпеки, про забезпечення доступу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на територію самопроголошених республік Донецької та Луганської", - додав глава МЗС РФ.

Лавров підкреслив, що в пропозиції німецької сторони немає жодного слова про реалізацію політичних заходів щодо врегулювання конфлікту.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявляв, що нова зустріч у "нормандському форматі" не принесе результатів, оскільки українська сторона не приділяє достатньо уваги контактній групі і переговорів з Донецьком і Луганськом.

Як повідомляли українські ЗМІ, відеоконференція за участю міністрів закордонних справ Німеччини, Франції, України і Росії підтверджена на 30 квітня.

Loading...