Президента Косова звинуватили у вчиненні військових злочинів

Були висунуті обвинувачення у вбивстві, викраденні людей, переслідуваннях і тортурах

Президент Косова Хашим Тачі.Фото з відкритих джерел

Спеціальний прокурор в Гаазі звинуватив чинного президент Косова Хашима Тачі і ще дев'ятьох осіб в скоєнні військових злочинів і злочинів проти людства. Про це повідомляє Euronews.

Згідно з повідомленням, їм інкримінують вбивства, викрадення людей, переслідування і тортури. Обвинувальний акт подав спеціальний прокурор Міжнародного суду щодо злочинів у Косові. 

"В обвинувальному акті стверджується, що вони несуть відповідальність за вбивство майже 100 осіб, в тому числі косовських албанців, сербів і представників інших етнічних груп", - зауважили в прокуратурі.

Як зазначається, спеціальний міжнародний суд за злочинами в Косово був створений в 2017 році. Це трапилося через шість років після публікації доповіді ПАРЄ, де стверджувалося, що члени так званої Визвольної армії Косово в кінці 1990-х і початку 2000-х років були причетні до серйозних злочинів, зокрема: наркоторгівлі, викрадення і вбивства людей, торгівлі людськими органами.

Нагадаємо, раніше коронавірус "відправив" на самоізоляцію президента Словаччини Зузану Чапутову після контакту одного зі співробітників її адміністрації з інфікованим COVID-19.Loading...