Новини » Світ Читать эту новость на русском

Президент Лівану заявив, що вибух у Бейруті могла спричинити ракета чи бомба

Президент Лівану Мішель Аюн Фото з відкритих джерел

Слідство перевіряє три версії вибуху

Президент Лівану Мішель Аюн заявив, що вибух у порту Бейрута міг виникнути у результаті зовнішнього втручання. Про це повідомляє Al Jazeera

Як відомо, наразі у Лівані розглядають декілька можливих причин трагедії, серед яких недбальство та нещасний випадок. Однак, глава держави припустив, що вибух селітри в порту міг виникнути в результаті влучення вибухового пристрою. 

"Наразі причина ще не встановлена. Проте існує вірогідність того, що вони (вибухи – ред.) сталися в результаті зовнішнього втручання через ракету, бомбу або іншим шляхом", – процитувало видання президента Лівану. 

Зазначається, що наразі слідство розслідує три основні питання. По-перше, як аміачна селітра прибула у Бейрут та зберігалася там. По-друге, вибух спричинило недбальство чи це результат нещасного випадку. По-третє, чи існує вірогідність зовнішнього втручання (влучення ракети, бомби тощо). 

Новини за темою: На Кіпрі допитали росіянина, корабель якого привіз селітру в Бейрут, – ЗМІ

Як повідомляли раніше, у Лівані під час розслідування можливих причин вибуху в порту Бейрута затримали 16 співробітників, серед яких – генеральний менеджер порту Хассан Корайтем.

Нагадаємо, за попередньою версією, вибух у порту Бейрута стався через 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри) із судна російського бізнесмена. Одна із причин трагедії – проведення зварювальних робіт, які спровокували вибух. 

Loading...