Новини » Світ Читать эту новость на русском

Президент Киргизстану визнав призначення нового прем'єр-міністра незаконним

Сооронбай Жеенбеков Фото з відкритих джерел

Парламент ухвалив рішення із порушення процедури

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков визнав незаконною та повернув до парламенту країни постанову про затвердження нового прем'єр-міністра та уряду. Про це повідомляє пресслужба президента

"Президент Киргизької Республіки Сооронбай Жеенбеков повернув в Жогорку Кенеш країни постанову про затвердження програми, визначенні структури і складу Уряду республіки. Копії постанови Жогорку Кенеша надійшли до Апарату Президента 12 жовтня 2020 року", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Президент Киргизстану назвав умови, за яких піде у відставку

Як зазначається, апарат президента Киргизької Республіки повернув надані документи в парламент, оскільки рішення було прийнято без кворуму. Відповідно до законів Киргизстану, фізично на засіданні повинен бути присутній 61 депутат, а наявність довіреностей дає право на голосування, але не на формування кворуму.

"За наявною інформацією на позачерговому засіданні Жогорку Кенеша від 10 жовтня 2020 офіційно було озвучено про присутність 51 депутата і додатково про наявність 10 довіреностей від інших депутатів. Тим самим кворум не забезпечено, рішення, прийняті без кворуму, вважаються незаконними і не мають юридичної сили", - пояснили в президента.

Новини за темою: У МЗС порадили українцями не їхати в Киргизстан через протести

Нагадаємо, напередодні президент Киргизької Республіки Сооронбай Жеенбеков повторно підписав указ про введення на території міста Бішкек режиму надзвичайного стану.

Масові протести в Киргизстані спалахнули 5 жовтня на знак незгоди з результатами парламентських виборів. У мітингах взяли участь тисячі людей, після чого акції переросли в зіткнення з поліцією.

Пізніше Центральна виборча комісія Киргизстану заявила про невизнання результатів парламентських виборів у країні. 

А 9 жовтня президент Жеенбеков ввів на території Бішкека режим надзвичайного стану "у зв'язку зі сформованою ситуацією, пов'язаною з насильством і загрозою життю і здоров'ю людей, що виникла в результаті масових заворушень".

 


Loading...