Я не тримаюся за владу: Президент Киргизстану йде у відставку

Сооронбай Жеенбеков Сайт президента Киргизстану

За словами очільника країни, жодна влада не варта цілісності Киргизстану

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков йде у відставку через політичну ситуацію в Бішкеку. Відповідну заяву оприлюднила пресслужба очільника країни.

За словами Жеенбекова, він не хоче ввійти в історію у негативному контексті. "Я не тримаюся за владу. Не хочу залишитися в історії Киргизстану як Президент, який пролив кров і той, хто стріляв у власних громадян. Тому прийняв рішення піти у відставку", — сказав президент.

При цьому він додав, що країна стоїть на порозі конфлікту. "Поточна ситуація близька до двостороннього конфлікту. З одного боку — протестувальники, з іншого — правоохоронні органи. Військовослужбовці та правоохоронні органи зобов'язані застосовувати зброю для захисту Державної резиденції. В цьому випадку проллється кров, це неминуче. Я закликаю обидві сторони не піддаватися провокаціям", — висловився очільник країни.

Крім того, Жеенберов звернувся до киргизських політиків. "Закликаю Жапарова (прем’єр-міністр Киргизстану, — ред.) й інших політиків відвести своїх прихильників зі столиці країни та повернути мирне життя бішкекчанам. Жодна влада не варта цілісності нашої країни та згоди в суспільстві", — повідомив президент.

Нагадаємо, 5 жовтня у Киргизстані спалахнули масові протести на знак незгоди з результатами парламентських виборів. У мітингах взяли участь тисячі людей, а потім акції переросли в зіткнення з поліцією.

Новини за темою: Президент Киргизстану визнав призначення нового прем'єр-міністра незаконним

Учора, 14 жовтня, парламент Киргизстану вдруге затвердив Садира Жапарова на посаді прем'єр-міністра країни. Одразу після призначення прем’єр-міністр заявив, що розраховує на подачу відставки президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова до кінця сьогоднішнього дня.

Згодом стало відомо, що Сооронбай Жеенбеков погодився піти у відставку, але тільки після парламентських виборів. Така заява з’явилася після його зустрічі з Жапаровим.

Loading...