Новини » Світ Читать эту новость на русском

Президент Киргизстану назвав умови, за яких піде у відставку

Сооронбай Жеенбеков Сайт президента Киргизстану

За його словами, необхідно стабілізувати ситуацію в країні

Президент Киргизької Республіки Сооронбай Жеенбеков заявив, що готовий залишити свій пост тільки після того, як будуть затверджені "легітимні керівники органів виконавчої влади та країна стане на шлях законності". Про це він сказав у своєму зверненні, опублікованому пресслужбою президента

За словами Жеенбекова,  аби врегулювати ситуацію, що склалася в країні необхідно здійснити декілька кроків. Перший - це проведення нових парламентських виборів.

"Анульовано результати виборів в Жогорку Кенеш. Тепер мають бути призначені нові парламентські вибори. Рішення з цього приводу прийме ЦВК. Ці заходи знизять нинішню політичну напруженість", - пояснив президент Киргизстану.

Новини за темою: У МЗС порадили українцями не їхати в Киргизстан через протести

Окрім цього, на думку Жеенбекова, потрібно "відправити у відставку прем'єр-міністра і членів уряду, які працювали до кризи, що створить законні підстави для нових призначень". Для легітимізації призначення нового прем'єра та членів уряду необхідні постанова Жогорку Кенеша і указ президента. 

Як зазначається, для виконання парламентаріями своїх обов'язків, правоохоронні органи повинні забезпечити безпеку депутатів Жогорку Кенеша.

Новини за темою: У Киргизстані протестувальники захопили золоторудні родовища

"Дорогі співвітчизники, як раніше говорив, я маю намір легітимізувати відбуваються кадрові зміни. Для мене ніяка посада не стоїть вище цілісності держави, єдності народу і спокою суспільства. Нам потрібно якомога швидше повернути ситуацію, що склалася в правове русло. Після того, як будуть затверджені легітимні керівники органів виконавчої влади та країна стане на шлях законності, готовий піти з поста Президента Киргизької Республіки", - заявив Жеенбеков.

Також прессекретарка президента Киргизстану Толгонай Стамалієва уточнила, що "питання добровільної відставки президента не обговорюється, таке питання не стоїть". Вона зауважила, що на підпис президента не надходила заява прем'єр-міністра Киргизстану Кубатбека Боронова про відставку. 

Новини за темою: Політичні протести у Киргизстані: Як опозиція змусила владу провести перевибори до парламенту

Нагадаємо, 5 жовтня у Киргизстані спалахнули масові протести на знак незгоди з результатами парламентських виборів. У мітингах взяли участь тисячі людей, а згодом акції переросли в сутички з поліцією.

Відомо, що мітингувальники захопили парламентську будівлю, а також використовували "коктейлі Молотова". У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ. 

Згодом Центральна виборча комісія Киргизстану заявила, що не визнає результатів парламентських виборів в країні.

Напередодні заступник голови Ради безпеки Киргизстану Омурбек Суваналієв заявив про зникнення президента країни Сооронбая Жеенбекова і прем'єр-міністра Кубатбека Боронова, також було ухвалено рішення про закриття кордонів.

Loading...