Новини » Світ Читать эту новость на русском

Прем'єра Молдови хочуть позбавити румунського громадянства через критику Бухареста

Прем'єр-міністр Молдови Іон Кіка

Фото з відкритих джерел

Кіку різко висловився про антикорупційні зусилля уряду Румунії

Прем'єр-міністра Молдови Іона Кіку хочуть позбавити румунського громадянства. З відповідною заявою в Національний орган з питань громадянства, звернувся румунський депутат Костянтин Кодряну, пише NewsMaker.

"Позбавлення громадянства - це природний і обов'язковий крок румунської держави, коли людина, яка отримала румунський паспорт, завдає шкоди іміджу країни та її престижу. Не можна нескінченно терпіти румунофобію тих, хто отримує румунське громадянство і користується усіма його перевагами", - аргументував своє рішення Кодряну.

Зокрема, прем'єр Молдови різко висловився про антикорупційні зусилля і відповідь на пандемію COVID-19 з боку уряду Румунії, після того, як румунський євродепутат Зігфрід Мурешан висловився про те, що уряд Кіку не справляється з епідемією коронавірусу.

"Що ти зробив для своєї країни, адже вона стогне від самої сильної корупції в Європі? У тебе в одній Сучаві хворих коронавірусом стільки, скільки половина всіх хворих в Молдові. І лікарів приблизно стільки ж", - заявив Кіку.

Своєю чергою румунське МЗС засудило прем'єра Молдови за критику на адресу депутата Європарламенту. Як зазначили у відомстві, подібні заяви "демонструють неповагу до Румунії та двосторонніх відносин стратегічного партнерства з євроінтеграції Молдови".

Крім того, депутат Європарламенту Еуджен Томак також закликав забрати у Кіку румунський паспорт.

Новини за темою: Конституційний суд Молдови призупинив отримання кредиту від Росії на 200 млн євро

Нагадаємо, в Молдові депутат від фракції "Платформа Гідність і правда" (DA) Юрія Реница 18 травня на пресконференції представив відеозапис, на якому екслідер Демпартії Володимир Плахотнюк і колишній віцеголова партії Сергій Яралов "передають пакет президенту Ігорю Додону".

Loading...