Прем'єра Ізраїлю Нетаньягу звинуватили в корупції та шахрайстві

Беньямін Нетаньягу

EPA-EFE

По одній зі справ він звинувачується у спробі допомогти поліпшити поширення ізраїльської газети в обмін на позитивне висвітлення

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу постане перед судом за корупцію, шахрайство та зловживання довірою на своїй посаді.

Про це повідомляє BBC.

Сам прем'єр пред'явлені йому звинувачення заперечує і стверджує, що не піде у відставку, незважаючи на масові заклики супротивників.

Також Нетаньягу назвав звинувачення проти нього "полюванням на відьом" політичними опонентами, і пообіцяв очистити своє ім'я.

Зокрема, йому було пред'явлено звинувачення у трьох справах, відомих як "1000", "2000" і "4000":

  • Справа 1000 - шахрайство та зловживання довірою: його звинувачують в отриманні подарунків - головним чином цигарок і пляшок шампанського - від впливових бізнесменів в обмін на послуги;
  • Справа 2000 - шахрайство та зловживання довірою: Нетаньяху звинувачується в спробі допомогти поліпшити поширення ізраїльської газети Yediot Ahronot в обмін на позитивне висвітлення;
  • Справа 4000 - хабарництво, шахрайство та зловживання довірою: будучи прем'єр-міністром і міністром зв'язку під час передбачуваного злочину, Нетаньяху звинувачується в просуванні регулюючих рішень, сприятливих для контролюючого акціонера телекомунікаційного гіганта Bezeq, Шаула Єловіча, в обмін на позитивне висвітлення новинним сайтом, що входить у групу Bezeq.

Слід зауважити, що це відбувається через тиждень після того, як він був приведений до присяги на посаді глави уряду національної єдності.

Новини за темою: В Ізраїлі суд дозволив Нетаньягу формувати уряд

Очікується, що Нетаньягу візьме участь у першому засіданні суду, яке проводиться в окружному суді Єрусалима.

Як повідомлялося раніше, у кінці минулого року генеральний прокурор Ізраїлю Авичай Мандельблит офіційно звинуватив прем'єр-міністра Беньяміна Нетаньягу в серії корупційних скандалів.

Новини за темою: Зеленський на зустрічі з Нетаньягу розповів історію своєї родини під час Голокосту

Після цього в Ізраїлі відбувся мітинг із вимогою відставки Нетаньягу через його корупційні скандали.

Loading...