Посол США в ОБСЄ: Прогрес у припиненні вогню на Донбасі - це крок вперед

Посол Джеймс Гілмор

Фото з відкритих джерел

Однак порушення, які зафіксувала спостережні місія ОБСЄ свідчать, що ситуація ще не досконала

Посол Сполучених Штатів в ОБСЄ Джеймс Гілмор зауважив істотне зменшення кількості повідомлень про порушення режиму припинення вогню на Донбасі після 27 липня, однак зауважив, що 900 порушень, зафіксовані спостережною місією ОБСЄ, "не можна назвати досконалою ситуацією". Про це він сказав під час виступу на засіданні Постійної ради ОБСЄ, повідомляє пресслужба Місії США в ОБСЄ

За словами Гілмора, кроком вперед є те, що "декілька разів місія, вперше з початку систематичного збору даних, повідомила про відсутність порушень режиму припинення вогню по всій території зони конфлікту".

Окрім цього, американський посол сподівається, що РФ і надалі буде "використовувати свій вплив, щоб стримувати свої проксі-сили, що вони, очевидно, зараз роблять". 

Новини за темою: ТКГ погодила чотири ділянки розведення сил, - ОП

"Тепер, і через шість років, створений Росією конфлікт на сході України триває. Велика частини східної України перебуває під контролем керованих Росією сил і українська влада не має доступу до контролю понад 280 миль української сторони міжнародного кордону з Росією. Агресія російського уряду проти суверенного сусіда призвела до втрати тисяч життів і переселення мільйона людей", - наголосив Гілмор.

Також він зауважив, що в анексованому Криму російська влада продовжує жорстко обмежувати права кримських татар, етнічних українців та інших осіб, хто виступає проти анексії. Зокрема, 31 серпня під час рейду в Криму затримали чотирьох кримських татар, яким обмежили спілкування, відмовили в доступі до адвокатів і тиснули на них, щоб вони підписали зізнання.

Новини за темою: На Донбасі НЗФ порушили перемир'я: Стріляли з гранатомета

Нагадаємо, нещодавно в Держприкордонслужбі України заявили, що члени незаконних збройних формувань не пропускають патрулі ОБСЄ на територію ОРДЛО під приводом карантинних заходів.

Loading...