Посли G7 порадили Україні, як обрати нового керівника САП, - заява

Країни G7

Фото з відкритих джерел

Дипломати наголосили на необхідності виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань

Посли "Великої сімки" (G7) оприлюднили заяву щодо обрання Україною нових керівників антикорупційних установ. Вони наголосили, що очільників відомств потрібно відбирати за допомогою прозорих і політично нейтральних процедур. Відповідну заяву посли G7 3 вересня оприлюднили у Twitter.

"Посли країн G7 підкреслюють необхідність відбору керівників антикорупційних установ через прозорі, засновані на досягненнях, і політично нейтральні процедури відбору", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Венедіктова звільнила Холодницького з посади голови САП

Також іноземні дипломати наголосили на необхідності забезпечення незалежності, цілісності та міцного правового статусу антикорупційних органів. У заяві йдеться про те, що це є важливим елементом міжнародних зобов'язань України. Зокрема, йдеться про співпрацю країни з ЄС та постійну підтримку з боку міжнародних фінансових установ.

Новини за темою: Призначення Ситника директором НАБУ визнали неконституційним

"Посли країн G7 послідовно підтримують антикорупційні інституції в Україні, яким має бути надана можливість самостійно виконувати свою роботу, маючи необхідні повноваження та ресурси для ефективного розслідування, переслідування та засудження винних у корупції", - заявили посли. 

Нагадаємо, раніше посли країн-членів "Великої сімки" відреагували на відставку голови Національного банку Якова Смолія та застерегли українську владу від "підриву" цієї інституції. Loading...