Порошенко просив Байдена підтримати безвіз для України, щоб продати це українському народу

Петро Порошенко та Джо Байден Фото з відкритих джерел

Експрезидент Петро Порошенко в бесіді з колишнім віцепрезидентом США Джо Байденом не приховував, що хоче вигідно "продати" безвіз українському народу, і заявляв, що американська влада "відіграє велику роль" у встановленні миру в Україні. Про це стало відомо з чергової серії записів розмов між людьми із голосами, схожими на Порошенка і Байдена, які сьогодні оприлюднив нардеп Андрій Деркач.

Як зазначив політик, запис зроблено 16 листопада 2016 року, коли президентом США обрали Дональда Трампа.

Байден: Привіт, Петро. Це Джо. Як Ваші справи?

Порошенко: Дуже добре, як завжди, коли я чую вас голос, мій дорогий друже...

Якщо президент (президент США Дональд Трамп. - Ред.) зможе підтримати нас не тільки щодо Мінська, а й безвізового режиму, це буде щось, що ми зможемо "продати" українському народу. Я дуже сподіваюся, що ви зможете приїхати, можливо 21 листопада, на річницю нашої Революції Гідності. Це було дуже важливим сигналом...

Байден: Що стосується мого приїзду 21-го. Я говорив вам, що за жодних обставин не зможу приїхати 21-го. Я спробую приїхати відразу після, на початку грудня. Це так виходить зараз. Певною мірою частина мого маршруту залежить від вашої розмови з нашим обраним президентом. Одна зі справ, якою я займаюся, це... Нова адміністрація, я не критикую, але вона дуже повільно готується до передачі повноважень. Відверто кажучи, як велика частина Америки, вони вважають, що якщо перемогли на виборах, немає необхідності форсувати передачу справ. Фактично вони повністю змінюють перехідну команду. Передача справ - це дуже делікатна річ, оскільки ця процедура проходила від адміністрації до адміністрації протягом останніх 100 років і вимагає обміну конфіденційною інформацією. І люди, які цим займатимуться, повинні бути відповідно перевірені, як ми робили це з адміністрацією Буша. Вони цього не зробили і намагаються наздогнати втрачений час. Чому я вам про це розповідаю? Тому що я був дещо обмежений у можливості розповісти їм про Україну.

Основна проблема, що нова адміністрація добре не знайома з ситуацією, тому я зустрічаюся з обраним віцепрезидентом, єдиним, хто має досвід зовнішньої політики...

Порошенко: Ви граєте величезну роль у встановленні миру в моїй країні, фактично в порятунку моєї країни. Це моє справжнє відчуття.

Байден: Спасибі, ви як завжди щедрі. Я не планую нікуди йти. Я маю на увазі, що як приватна особа я маю намір включатися в зусилля, які ми почали.

Порошенко: Так.

Байден: Це моя мета, але якщо я прийду до цього, я стурбований, що вони не будуть достатньо обізнаними. Вони будуть думати, що я хочу їх переграти і заганяю в кут. Вони поставлять під сумнів мою мотивацію поїхати до того, як вони будуть повністю проінформовані. Я впевнений, ви це розумієте, ви хороший парламентер. Це мої роздуми на зараз, і немає нічого, щоб змусило мене сумніватися в моїх судженнях, що це неправильний підхід.

Новини за темою: Байден порівнював Трампа з собакою в розмові з Порошенком, – плівки Деркача

Як відомо, безвізовий режим України з Європейським Союзом набув чинності 11 червня 2017 року. За перший тиждень безвізовим режимом скористалися 18 тисяч українців, відмову отримали 22 людини.

Loading...