Новини » Світ Читать эту новость на русском

Помер лауреат Нобелівської премії миру Джон Х'юм

Джон Х'юм Фото з відкритих джерел

Політику було 83 роки

На 84-му році життя помер лауреат Нобелівської премії миру Джон Хьюм, який допоміг завершити конфлікт у Північній Ірландії. Про це пише ВВС.

Зокрема, Джон Хьюм брав активну участь у підписанні Белфастської угоди 1998 року про політичне врегулювання конфлікту у Північній Ірландії. Зокрема, саме за цей безцінний внесок він отримав Нобелівську премію миру 1998 року.

Це призвело до того, що Х'юма протягом понад 30 років вважали одним з найвпливовіших політиків Північної Ірландії.

У свою чергу колишній прем'єр-міністр Тоні Блер вже встиг вшанувати пам'ять померлого політика.

"Джон Х'юм був політичним титаном, провидцем, який відмовлявся вірити, що майбутнє має бути таким же, як і минуле. Його внесок у мир в Північній Ірландії був грандіозним, і його заслужено запам'ятають", - сказав Блер.

Також, прем'єр-міністр Ірландії Майкл Мартін висловив свої співчуття.

"У найпохмуріші дні воєнізованого тероризму і міжрелігійних зіткнень він підтримував надію. З терпінням, стійкістю і незмінною вірою в праву справу Джон Х'юм здобув перемогу в ім'я миру", - зазначив Мартін.

Новини за темою: Померла зірка кінофільму "Віднесені вітром" - актриса Олівія де Гевілленд

Нагадаємо, раніше британський кінорежисер Алан Паркер помер внаслідок нетривалої хвороби. У 1985 році Паркер був удостоєний Гран-прі Каннського кінофестивалю за фільм "Птаха". Він також чотири рази отримував в різних номінаціях премію BAFTA за фільми "Бегсі Мелоун", "Опівнічний експрес" і "Група "Коммінтментс". Загалом фільми Паркера були нагороджені 19-ма BAFTA, 10-ма "золотими глобусами" та 10-ма "Оскарами".