Польща заявила про створення перших у світі ліків проти COVID-19

У Євросоюзі перевірять побічні дії ремдесивіру

Фото з відкритих джерел

Ліки створили на основі плазми крові пацієнтів, які вилікувалися від COVID-19

Польська компанія Biomed 23 вересня заявила про створення перших у світі ліків проти коронавірусу, виготовлених на основі плазми крові пацієнтів, які перехворіли COVID-19. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на слова представників компанії та Сенату Польщі. 

Зазначається, що виробництво ліків розпочали 18 серпня. Для цього хіміки використали 150 літрів крові осіб, які вилікувалися від коронавірусу. До слова, найбільше крові здали шахтарі з Сілезького вугільного басейну.

У середу, 23 вересня, етап виробництва ліків було завершено. У результаті фахівці виготовили понад три тисячі ампул імуноглобуліну проти SARS-CoV-2. Після проходження необхідних перевірок, препарат направлять на клінічні дослідження. 

Новини за темою: Тодуров пояснив, чому в Україні зараз не можна лікувати інфікованих COVID-19 плазмою крові тих, хто перехворів

Попередньо, клінічні дослідження ліків проти коронавірусу відбуватимуться у лікувальних закладах Варшави, Любліна, Битома і Білостока. Випробовувати препарат будуть на 400 пацієнтах. 

За даними Biomed, якщо дослідження пройдуть успішно, це будуть перші у світі ефективні ліки проти коронавірусу. Наразі препарат не має назви, тож у Сенаті Польщі зазначили, що громадяни можуть пропонувати свої варіанти.

До слова, лікування коронавірусу COVID-19 плазмою крові пацієнтів, які одужали, затверджено ВООЗ, МОЗ Польщі та управлінням із продовольства та медикаментів США (FDA).

Новини за темою: Лікування COVID-19: У Франції хворим пацієнтам планують перелити плазму тих, хто вже одужав

Нагадаємо, раніше у Міністерстві охорони здоров'я України повідомляли, що наразі зосереджені на виробництві гіперімунного імуноглобуліну з крові тих, хто перехворів на коронавірус. У МОЗ переконані, що цей препарат може допомагати у лікуванні COVID-19.

 

Loading...