Новини » Світ Читать эту новость на русском

Польща та Литва викликають для консультацій своїх послів в Білорусі

Фото з відкритих джерел

Раніше Мінськ вимагав від цих країн скоротити персонал у посольствах в білоруській столиці

Литва та Польща заявили про виклик своїх послів із Республіки Білорусь для проведення консультацій, раніше на подібний крок пішов й офіційний Мінськ. Про це повідомляє DW

Згідно з повідомленням, очільник МЗС Литви Лінас Лінкявічюс зауважив, що бажанням його країни є "максимальне збереження дипломатичних контактів" з Білоруссю.

Також у Вільнюсі переконані, що цей виклик литовського посла для консультацій "послужить скороченню напруги і сприятиме збереженню дипломатичного представництва на вищому посольському рівні".

Новини за темою: Білорусь запровадила "дзеркальні" санкції проти Великої Британії та Канади

За словами литовського дипломата, ще тривають консультації з білоруською стороною щодо вимог офіційного Мінська скоротити кількість персоналу посольств Литви й Польщі в Білорусі. Наразі сторонам не вдалося домовитися про нескорочення персоналу, однак якщо Білорусь і далі стоятиме на своєму, тобудуть вжиті адекватні - "дзеркальні" - заходи.

Як зазначив напередодні міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау,  обидві країни ухвалили спільне рішення про виклик своїх послів для консультацій.

"Я волів би подякувати всім партнерам з ЄС за одностайне вираження солідарності з Польщею і Литвою. Підтримка білорусів та їхніх зусиль з метою демократизації країни залишається для нас пріоритетом", - написав польський дипломат у Twitter.

Новини за темою: Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі, однак запроваджувати власні не буде, - Кулеба

Нагадаємо, нещодавно виконувач обов’язків президента Білорусі Олександр Лукашенко звільнив трьох послів Білорусі та позбавив їх дипломатичного рангу за те, що вони стали на бік опозиції. 

 

Loading...