Польща погрожує Nord Stream 2 AG безпрецедентним рішенням через порушення антимонопольного законодавства

Компанію підозрюють у порушенні законодавства під час будівництва газопроводу

Газопровід "Північний потік" eenergy.media

Антимонопольний орган Польщі UOKiK планує оголосити про безпрецедентне рішення в рамках розслідування про порушення антимонопольного законодавства під час будівництва "Північного потоку-2". Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що UOKiK заблокував створення спільного підприємства для будівництва "Північного потоку 2", як у випадку з "Північним потоком-1". Через це газопровід будує дочірня компанія "Газпрому" Nord Stream 2 AG, а інші країни фінансують проєкт як кредитори. Внаслідок створення такого формату Польща в 2018 році ініціювала нове розслідування за підозрою в порушенні антимонопольного законодавства.

У серпні поточного року UOKiK оштрафував "Газпром" на 50 млн євро (максимальна санкція) за небажання співпрацювати з ним щодо розслідування щодо проєкту Nord Stream 2. Водночас "Газпром" подав апеляцію в польський суд на визначення UOKiK про обмеження доступу російською компанією до доказів. Тоді йшлося про те, що антимонопольний орган нібито запросив у "Газпрому" інформацію, не пов'язану з предметом розслідування.

Також UOKiK оштрафував з аналогічного приводу французьку компанію Engie. У Польщі заявили, що "інші чотири компанії співпрацюють і передають документи та інформацію, які запитує UOKiK".

Новини за темою: Корабель, який мав добудувати "Північний потік-2", повертається в Росію

Нагадаємо, нещодавно Данія дозволила компанії Nord Stream 2 AG добудувати газопровід "Північний потік-2". Проте ввести газопровід в експлуатацію дозволять лише за виконання низки умов.

Loading...