Польща погрожує "Газпрому" штрафом в 50 мільйонів євро

Газпром. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Розслідування стосується розгляду у справі будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Польське Управління із захисту конкуренції і споживачів (UOKiK) порушило справу проти "Газпрому" через відсутність співпраці в ході антимонопольного розслідування. Відповідну заяву розміщено на сайті регулятора.

"Газпрому" загрожує штраф в розмірі до 50 млн євро за ненадання інформації, незалежно від наслідків, що випливають з розгляду", - йдеться в заяві.

Новини за темою: Мінус 300 мільярдів рублів: "Газпром" вперше отримав збиток за підсумками опалювального сезону

Справа стосується розгляду у справі будівництва газопроводу "Північний потік-2". У 2018 році UOKiK звинувачувала шість компаній у фінансуванні будівництва без необхідного юридичного дозволу. Це підприємства, що входять в міжнародні групи компаній: "Газпром", Engie (Швейцарія), Uniper, OMV, Shell і Wintershall (всі - Нідерланди).

На початку 2020 року UOKiK звернувся до "Газпрому" з вимогою надати документи, що мають відношення до справи. Йшлося про контракти, укладені дочірньою компанією "Газпрому" з іншими компаніями, які фінансують будівництво "Північного потоку-2".

У польському відомстві зазначили, що "Газпром" кілька разів відмовлявся надавати документи.

"Газпром" не може діяти поза законом, тому я порушив проти "Газпрому" справу про накладення штрафу за ненадання інформації під час проведеного розгляду. Згідно із законом компанії загрожує фінансовий штраф у розмірі до 50 млн євро", - сказав глава UOKiK Томаш Хрустни.

Новини за темою: Грузія добилася від "Газпрому" перегляду контракту і зниження цін на газ

Нагадаємо, раніше у "Нафтогазі" пояснили, чому хочуть стягнути з "Газпрому" компенсацію у 17,3 млрд доларів.

Loading...