Польща оштрафувала "Газпром" на понад 6 млрд євро через "Північний потік-2"

Російську компанію звинуватили у відсутності співпраці під час антимонопольного розслідування

Північний потік-2

Польське Управління із захисту конкуренції і споживачів (UOKiK) оштрафувало російську компанію "Газпром" на 29 млрд злотих, що становить понад 6 млрд євро. Про це повідомила пресслужба регулятора.

Зазначається, що штраф призначили через відсутність співпраці під час антимонопольного розслідування щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2". "Відповідно до рішення Президента Управління конкуренції та захисту споживачів, суб'єкти господарювання зобов'язані розірвати контракти, укладені на фінансування газопроводу NS2", – йдеться в повідомленні.

В антимонопольному органі заявили про фігурування у справі ще 5 компаній:  французької Engie Energy, німецької Uniper, австрійської OMV, голландсько-британської Shell та німецької Wintershall, які уклали угоди з "Газпромом". "Жоден із підприємців не повідомив польське антимонопольне відомство про цю діяльність, нехтуючи, таким чином, чинним у Польщі законом, ідентичним чинним нормам Європейського Союзу", – написали в пресслужбі. В результаті ці компанії оштрафували на понад 234 млн злотих (більше 52 млн євро).

Новини за темою: Данія дозволила добудувати газопровід "Північний потік-2"

Раніше повідомлялося, що польський антимонопольний орган анонсував безпрецедентне рішення щодо "Північного потоку-2" в рамках розслідування про порушення антимонопольного законодавства. Тоді йшлося про підозру в недотриманні компанією Nord Stream 2 AG законодавства під час будівництва газопроводу.Loading...